int(1)

Novinky

Kontakt

Provozovna

Jeníkovská 1151, Čáslav

Po 7-16  

Út-Čt 8-16 

Pá 8-18    

                                             

  tel.: +420 739 215 688

Najdete nás na mapy.cz

int(1)


Brýlová skla

 

Při výběru brýlí klademe velký důraz na kvalitu brýlových čoček. Abychom Vám usnadnili orientaci, uvádíme několik informací a vysvětlění některých odborných pojmů.
 

Brýlové čočky můžeme dělit dle materiálu na:                                      
  

• Organické (plastové) - vynikají svou nízkou hmotností, jsou až o 30% lehčí než minerální čočky, nerozbitné, mají 100% UV filtr, jsou sice méně odolné proti oděru, ale tuto vadu odstraníme tvrzením.

• Minerální (skleněné) - mají vysokou odolnost proti oděru, jsou těžší než plastové, nejsou příliš vhodné pro děti a do vrtaných či drážkovaných brýlí, jsou snadněji rozbitné.


Pro náročnější klienty existuje několik možností jak eliminovat tloušťku a váhu čoček. Čočky vyrobené z vysokoindexních (ztenčených) materiálů, popř. čočky v asférickém (ztenčení plusové dioptrie) provedení zlepšují i optické vlastnosti brýlí a omezují efekt optického zmenšení či zvětšení očí.

 
Antireflexní povrch čoček umožní dokonalejší vidění, protože omezuje zbytkový odraz světla, které Vaše oko dokáže daleko lépe využít. Na Vašich brýlích se nebudou zrcadlit odlesky objektů a okolí.

  

Antireflex

Antireflexní vrstva je tak nejen funkční, ale i estetickou záležitostí.
  

•    Antireflexní úprava

Proč brýlové čočky s antireflexem? Dopadá-li jakékoliv světlo na plochu brýlové čočky, neprochází v plné intenzitě, ale část světla se odráží zpět. Tato zrcadlení vznikají na obou stranách čoček, vedou ke zhoršení vidění, a jsou vnímána jako rušivá a velmi nepříjemná. Antireflexní brýlové čočky nabízejí jasnější vidění-složením několika velmi tenkých vrstev, které jsou propočítány tak, aby došlo ke snížení nebo oboustranému vyrušení odrážejících se rušivých paprsků.

Antireflexní úpravy jsou velmi důležité i z hlediska estetického, neboť zvýšení propustnosti světla umožňuje jasnější pohled do očí. Mimo jiné také zajišťuje eliminaci nepříjemných odrazů světel lamp, reflektorů, lesku silnic apod., což ocení zejména řidiči.

   
Pro klienty, kteří pracují s počítačem, je velmi vhodný PC Filtr, který zachycuje elektromagnetické vlnění a chrání tak lépe oči před jeho škodlivými vlivy.

  
Potřebujete-li více brýlí např. na čtení, práci, řízení, počítač, můžete mít místo všech těchto brýlí mít pouze jedny s progresivními (multifokálními) čočkami. Tyto čočky odstraňují nutnost střídání několika brýlí tím, že kombinují dioptrické hodnoty na všechny vzdálenosti, které potřebujete. Dioptrie jsou v nich plynule kombinovány tak, že umožňují pohodlné a hladké vidění do všech vzdáleností.

  
Všechny čočky je možné zabarvit nastálo jak do barev klasických (hnědá, šedá, zelená) tak do barev módních (žlutá, oranžová, modrá, fialová, růžová). Zabarvením je možné zkombinovat brýle sluneční a dioptrické. Podobného efektu lze dosáhnout použitím čoček samozabarvujících, které reagují na intenzitu slunečního záření - v místnosti jsou čiré na slunci zabarvené.